System progresywny Martingale jest prawdopodobnie najlepszym znanym system zakładów bukmacherskich i gier. Bazuje na zwiększaniu stawki po każdej porażce, do czasu, aż wynik będzie taki, jak oczekujemy. Początkowo stosowany był w kasynach przy ruletce, podwaja stawkę, gdy obstawiasz czarne/czerwone i przegrywasz. Kiedy w końcu wygrywasz, łączna wygrana przewyższa łączne porażki.

Przykładowo:

  1. Obstawiasz 100 zł na kurs 2.0 i przegrywasz,
  2. Obstawiasz 200 zł na kurs 2.0 i przegrywasz,
  3. Obstawiasz 400 zł na kurs 2.0 i przegrywasz,
  4. Obstawiasz 800 zł na kurs 2.0 i wygrywasz 1600 zł.

Jak widzisz w przypadku czwartym wygrywasz 1600 zł i jest to większe o 100 zł od wszystkich stawek. Za każdym razem wygrasz tyle samo, nieważne jak długo będziesz czekał na wygraną.

Oczywiście jest wiele wariantów tego systemu. Nie musisz  używać kursów 2.00 i podwajać stawki. Możesz używać tego systemu na remisy, dokładne wyniki – praktycznie na wszystko, ale tak długo, jak dobrze ustawisz wzrost stawek. Przykładowo, jeśli użyjesz tej strategii na remisy (przeważnie kursy oscylują w granicach 3.20-3.30), powinieneś podnosić stawkę o 30 % po każdej porażce. Możesz także używać system nawet na konkretną drużynę na jej wygraną i odpowiednio przekalkulować wzrost stawek przed każdym meczem drużyny, w zależności od kursów.

System progresji Martingale jest po prostu łatwy i logiczny, wielu niedoświadczonych graczy opanowuje ten system, że znaleźli perfekcyjny sposób na wygrywanie.

Należy pamiętać, że progresja Martingale nie jest bez wad. W zasadzie, jest to jeden z najgorszych możliwych systemów, jakie możesz używać na zakładach sportowych. Aby móc go używać skutecznie, potrzebne są dwa kluczowe i najważniejsze elementy : nieskończony fundusz i brak limitów u bukmachera. Bez tych czynników Martingale doprowadzi Cię do bankructwa. Długie szeregi porażek są nieuchronne i jeśli taki Cię dotknie, to będziesz w opałach. Używając oryginalnego systemu Martingale (ang. Doubling Up – podwajanie stawki) z tylko 20 zł stawką początkową, będziesz musiał wyłożyć 1260 zł po zaledwie 6 porażkach i będziesz musiał zainwestować kolejne 1280 zł przy kolejnym, siódmym podejściu. Nawet jeśli posiadasz pieniądze to czy będziesz w stanie sobie z tym poradzić nerwowo? Te sześć poprzednich wyników nie będzie miało żadnego wpływu na następne wyniki, więc z łatwością możesz przegrać kolejne dwa lub trzy. Będziesz w naprawdę trudnym położeniu, a to tylko dla 20 zł zysku!

  Progresja na stały zysk

Nie zachęcamy graczy do używania systemu Martingale, szczególnie jeśli dysponujesz niskim budżetem. Jest to niebezpieczny system, nawet jeśli zaczynasz systemu pochodnego z niską inwestycją lub niskimi wzrostami stawek, wciąż możesz iść na dno. My tylko doradzamy, decyzję podejmuje się tylko indywidualnie, czy dana strategia komuś pasuje.