Progresja to system bazujący na wzrastającej stawce wraz z każdym zakładem do momentu prawidłowego trafu. Należy używać tak stawek, po tym, gdy progresja się skończy, aby mieć zagwarantowaną wypłatę – niezależnie od tego, jaki jej poziom jest skończony. Możesz używać postępowego systemu stawek na wiele sposobów – możesz obstawiać remisy, porażki lub liczbę goli (poniżej/powyżej). Działa to z każdą dyscypliną sportową, a jedyną rzeczą jaka Ci jest potrzebna do wygrania, to dokładna analiza meczów, które będziesz obstawiać. Oprócz oczywiście dobrego przeliczenia stawek (tak, że będziesz mógł sobie pozwolić na zagranie odpowiedniej liczby poziomów progresji).

Jak wybrać drużyny do progresji?

Najlepszą drogą do wybrania drużyn jest przejrzenie i przeanalizowanie statystyk (optymalnie z 3 – 5 poprzednich sezonów) konkretnych teamów. Przeglądasz dokładną liczbę poniżej / powyżej wyników. Dodatkowo, możesz rozważyć osobno mecze domowe i wyjazdowe. Po głębokiej analizie, wybierasz drużyny i sposób obstawiania, np. analizując ligę baseballu MLB, doszedłeś do wniosku, że popularni „Giants” z San Francisco zdobyli więcej „poniżej” wyników w meczach u siebie, więc decydujesz się obstawić  na „poniżej”, za każdym razem, gdy „Giants” grają w domu. Jeśli przegrasz, podnosisz stawkę w zależności od kursów na następny mecz. Jeśli natomiast byś wygrał, wracasz do początkowego poziomu progresji. Piłka nożna jest najlepszą możliwą dyscypliną do zastosowania tego typu progresji (poniżej / powyżej 2.5 goli).

Niestety kursy przy zakładach under/over oscylują w granicach 1,4-2,4, więc nie są tak wysokie jak np. Przy remisach (3,0-4,0), więc stawki muszą być zwiększane szybciej. Z drugiej strony szansa powodzenia jest większa, gdyż są to zakłady z tylko dwoma możliwymi wynikami, a nie trzema.

Kiedy zacząć progresję?

To pytanie jest zadawane cały czas, mimo, że odpowiedź jest dość prosta, tzn. nie istnieje moment najlepszy na rozpoczęcie. Niektórzy twierdzą, że skoro dana drużyna grała, np. 5 meczy „powyżej”, to ich następny mecz będzie z kategorii „poniżej”. Można się z tym poniekąd zgodzić, chociaż  historia pokazała, że czasem to wszystko rządzi się innymi prawami. Można powiedzieć, że możesz zacząć obstawiać progresywnym system poniżej/powyżej w dowolnym momencie danego sezonu, oczywiście pod warunkiem, że posiadasz odpowiednią ilość pieniędzy na realizację celu. Możesz obstawiać każdy pojedynczy mecz tak samo, jak czekać po prostu na dłuższą passę. To wyłącznie zależy od Ciebie, każdy gracz ma swoje własne preferencje.

  Kalkulator progresji u bukmachera