System „progresja na remisy” to nic innego, jak strategia bazująca na progresywnym systemie martyngałowym (Martingale).

Główną ideą tej strategii jest to, że wraz z wzrastającą ilością remisów w danej lidze, można zarobić więcej pieniędzy. Przed rozważeniem takiej strategii warto się zastanowić, w jakiej lidze najczęściej padają remisy.  Należy wybrać najlepiej drużynę ze środka tabeli lub taką z wysokim odsetkiem remisów w niedawnych meczach lub poprzednich sezonach.

Jak działa progresja na remisy?

Rzadko kiedy kursy na remisy są poniżej 3.0, dlatego szukamy drużyny lub ligi z wysokimi odsetkami remisów.

Wybieramy początkową stawkę, który będzie rósł w przypadku braku remisów danej drużyny. Trzeba tak dobrać ilość gotówki, jaką możesz przeznaczyć na grę, aby nie była za duża, bo z małą ilością nietrafień stracisz większość pieniędzy.

Jeśli nasza drużyna nie remisuje meczu, w następnej kolejce ponownie obstawiamy remis, ale mnożymy stawkę przez 3 do momentu aż ta drużyna zremisuje ponownie, a wtedy ponownie wracamy do stawki początkowej. Strategia zostanie pokazana na poniższym przykładzie.

Bierzemy stawkę początkową, np. 3€.

1)      Obstawiamy 3 €, jeśli drużyna zremisuje to obstawiamy ponownie 3€ do momentu aż nie będzie remisu, a wtedy stawkę dublujemy do 6€.

2)      Jeśli w przypadku remisu przy stawce 6€ wrócimy do stawki początkowej i postawimy 3€, to, jeśli drużyna nie zremisuje, to stawiamy 12€.

3)      Jeśli w przypadku remisu przy stawce 20€ wrócimy do początkowej i postawimy 3€, to, gdy nie będzie remisu należy obstawić 24€.

Teraz zobaczymy jak to wygląda dokładniej:

1)      3€ straty (brak remisu) -> cały wkład 3€, wygrana 6€

2)      3€ straty, 6€ wygranej (remis) -> cały wkład 9€, wygrana 12€

3)      3€ straty, 6€ straty, 12€ wygranej -> cały wkład 21€, wygrana 24€.

  Progresja na stały zysk