valuebetPo przeczytaniu artykułu dotyczącego Value Betting, powinieneś rozumieć znaczenie terminu Value Betu, więc możemy troszkę to zgłębić i sprawdzić jak wyszukać i znaleźć wartościowe zakłady (value bety). Aby umieć znaleźć value bet, musisz posiadać dobrą wiedzę na temat sportu lub ligi, których obstawiania się podejmujesz i precyzyjnie znaleźć wszystkie składniki mogące mieć wpływ na wynik końcowy.

Bezsprzecznie najlepszą techniką do znalezienia value betów jest własna wycena wydarzeń przed tym, aż zostaną uformowane i ustawione kursy.  Możesz porównać własne kursy z tymi prawdziwymi na rynkach, kiedy powstają i poszukać różnic. Wybory mające wyższe kursy u bukmachera niż u Ciebie są dobre dla Ciebie do obstawienia. Im wyższa różnica, tym wyższa wartość.

Przykład 1.

Chcesz wycenić wartość zakładu na mecz tenisa ziemnego pomiędzy Novakiem Djokovicem i Rafaelem Nadalem. Dajesz Djokovicovi 60 % szans na zwycięstwo i 40 % szans Nadalowi, więc rezultat prawdopodobieństw wygląda tak: 1,67 – 2,50 na korzyść Djokovica. (Prawdopodobieństwo procentowe jest zmieniane na kurs w sposób : 100/60% = 1,67 dla Djokovica i 100/40% = 2,5 dla Nadala). Teraz musisz porównać te kursy z tymi oferowanymi przez bukmachera. Jeśli bukmacher oferuje 1,50 dla Djokovica i 2,80 na Nadala, to postawienie na Nadala jest value betem, bo Twoja wycena to 2,50, a bukmacher daje Ci szansę na „pokonanie go” dając kurs 2,80.

Wzór na szukanie valuebetów

Trochę innym sposobem na szukanie value betów jest stosowanie takiego wzoru:

Kurs * procentowa szansa / 100

W tej formule, poprzez kurs rozumie się kurs, jaki oferuje bukmacher, a procentowa szansa jest Twoją opinią na temat szans zwycięstwa. Jeśli wynik tej kalkulacji jest wyższy niż 1.0, to taki zakład nazywamy value betem. Z drugiej strony, jeśli jest poniżej, to value betem nie jest.

  Zarządzanie kapitałem w bukmacherce

Przykład 2.

Mecz tenisa ziemnego pomiędzy Rogerem Federerem i Andym Roddickiem jest wyceniony 1,45 – 3,10 przez bukmachera i Ty uważasz, że Federer ma 75 % szans na zwycięstwo, a Roddick 25 %. Chcesz sprawdzić, czy postawienie na któregoś z graczy jest value betem. Używasz formuły :

1,45 * 75 /100 = 1,0875 dla Federera i 3,10 * 25 / 100 = 0,775 dla Roddicka i widzisz, że value betem jest obstawienie wygranej Federera.

Powyższy tekst i kalkulacje pokazują, jak ważne jest wybieranie najwyższych dostępnych kursów. Z tego prostego powodu polecamy założenie konta w BetClic, najbardziej profesjonalnym bukmacherze z najniższymi marżami i najwyższymi kursami.