Trudno nie zauważyć, że ostatnimi czasy dużą popularność zyskują kryptowaluty. Wśród nich rzecz jasna najsłynniejszy jest bitcoin, czyli pierwsza tego typu waluta. Dziś jest ona coraz powszechniej wykorzystywana w codziennym życiu. Od pewnego czasu możliwe są również zakłady bukmacherskie zawierane za tę walutę.

Zakłady bukmacherskie za bitcoin

Obecnie istnieje już kilku bukmacherów, którzy oferują grę za kryptowalutę. Niektórzy umożliwiają grę w różnych walutach, w tym również w tych wirtualnych. Inni natomiast oferują grę jedynie w kryptowalutach, bez możliwości wpłaty złotówek czy dolarów.

Jedyny problem jaki wiąże się z bukmacherką przy użyciu bitcoinów to wiarygodność bukmachera. Jeszcze żadna poważna firma bukmacherska typu Bet365 czy Bet-at-home nie obsługuje bitcoinów, więc wszyscy bukmacherzy obsługujący bitcoina są nowi na rynku. Najbardziej znany bukmacher, który obsługuje obecnie bitcoiny to Rivalo.

Gra za bitcoiny – czy warto?

Niewątpliwie, gra u bukmacherów przy pomocy kryptowaluty ma wiele zalet. Wydaje się, że jedną z nich jest opłacalność tego typu gry. Rzecz w tym, że od dłuższego czasu kurs wirtualnej waluty właściwie cały czas rośnie. Co więcej, przewiduje się dalsze, być może bardzo duże wzrosty. Dlatego też, w gruncie rzeczy zyskuje się przez samo posiadanie bitcoinów. Zwycięskie zakłady są natomiast niejako podwójną wygraną.

Ponadto, na uwagę zasługuje fakt, że można wiele zaoszczędzić na wpłatach i wypłatach na konto i z konta bukmachera. Z racji panującego w Polsce prawa, większość banków pobiera opłaty za przelewy pieniędzy na konta bukmacherów. Ma to zapobiegać rozwojowi hazardu. Jednakże, jak wiadomo, zakłady bukmacherskie nie są hazardem dla osób, które dobrze się na tym znają. Potrafią one wyciągać stały zysk z obstawiania wydarzeń sportowych i nie tylko. W każdym razie, w przypadku bitcoinów nie ma mowy o żadnych prowizjach za wpłaty czy wypłaty, gdyż odbywają się one poza bankami.

  Bukmacher bez weryfikacji danych

Co więcej, obrót bitcoinami jest bardzo szybki. Przelew bankowy najczęściej dociera na konto adresata dopiero na drugi dzień od jego wykonania. W przypadku bitcoinów najczęściej czeka się jedynie kilkanaście minut. Dotyczy to zarówno wpłat jak i wypłat.

Anonimowość gracza

Warte uwagi jest to, że wiele osób ceni sobie anonimowość w internecie. Jednakże, grając u tradycyjnych bukmacherów nie jest możliwe zachowanie pełnej anonimowości. Jeśli chce się bowiem wypłacić pieniądze z konta u tradycyjnego bukmachera trzeba dokonać weryfikacji kotna. Oznacza to konieczność podania szczegółowych informacji na swój temat.

W przypadku płatności bitcoinami przeważnie nie jest to konieczne, gdyż obrót wirtualną walutą jest anonimowy. Dlatego też, osoby ceniące sobie swoją prywatność nie są zmuszane do podawania informacji o sobie jeśli decydują się na grę u bukmacherów obsługujących bitcoin lub też czasami jakieś inne, nieco mniej popularne wirtualne waluty.

Czy graliście już u bukmachera za bitcoiny? Jeśli tak, to powiedzcie w komentarzach u jakiego i czy wszystko obyło się bezproblemowo.