Z zakładami bukmacherskimi jest podobnie jak ze wszystkim innym w życiu, trzeba sobie wyznaczyć własny cel. Jeśli nie masz takowego w przypadku zakładów, możesz stracić nad tym kontrolę. Możesz obstawiać przez to codziennie, coraz więcej, aby się odkuć, zaczynasz się denerwować, że Ci nie idzie i często robisz nieprzemyślane ruchy. Sporządziliśmy krótką listę, którą warto przejrzeć przed obstawianiem :

Ryzyko wiążące się z zawieraniem zakładów

Nie jesteśmy po to, aby nakazywać Wam, gdzie i jakie zakłady zawierać. Chcemy tylko doradzić, nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie, jak powinieneś obstawiać. Wszystko zależy od ryzyka, więc tylko na pytanie, jakie ryzyko warto podjąć można udzielić jakiejś odpowiedzi. Gracz, który chce zarobić szybko duże pieniądze, przeważnie dużo ryzykuje (obstawia słabeuszy, często z wysokimi kursami). Inny gracz, tworząc 10% zysku, raczej mniej ryzyku i obstawia faworytów po niskich kursach wraz z niższymi stawkami.

Spojrzenie krótkoterminowe / długoterminowe

Jest to jedna z najważniejszych kwestii, czy chcesz obstawiać krótkoterminowo czy może bierzesz pod uwagę długoterminową formę obstawiania. W przypadku tej drugiej, prawdopodobnie będziesz obstawiał na słabeuszy i outsiderów, z matematycznie mniejszymi szansami na zwycięstwo. Nie musisz wygrywać za każdym razem, ale kiedy wygrasz, to wygrywasz dużo więcej, ponieważ kursy na słabeuszy są wysokie lub bardzo wysokie. Nasuwa się tylko pytanie, czy masz odpowiednią cierpliwość, aby czekać na zwycięstwo, czy też ją stracisz i zaczniesz zmieniać strategię.

Gracz patrzący w kategoriach krótkoterminowych z reguły będzie obstawiać na zdecydowanych faworytów z niższymi kursami, ale używa dużych stawek. Często wygrywa, ale wygrana jest tak niska, że jedna porażka i właściwie wychodzi na zero. Tak jest często, bo bukmacherzy chroniąc się przed stratą nisko wyceniają wielkich faworytów wiedząc, że mają bardzo duże szanse na zwycięstwo.

  Zakłady bukmacherskie a bitcoin

Dyscyplina w obstawianiu

Kiedy wygrywasz, nie czuj się niepokonanym i nie zaczynaj podnosić stawek o wiele. Kontynuuj to, co zacząłeś i pamiętaj, że nawet jeśli wygrana przychodzi łatwo, to strata tego przychodzi jeszcze łatwiej. Wiadomo, że powinieneś korzystać z tego, że Ci się powodzi i dalej obstawiać, ale rozważnie. Kiedy przegrywasz, nie dokonuj nerwowych i nieprzemyślanych ruchów, bo będzie jeszcze gorzej. ( wielkie podnoszenie stawek, zmiana strategii, obstawienie większej ilości gier itd.). Jeśli Twoja strategia działała wcześniej, to zadziała i teraz, wszystko zależy od dyscypliny i cierpliwości. Czasami będzie źle, ale to jest czas, aby pokazać, że jest się zdyscyplinowanym. Wtedy odpocznij od obstawiania, zrób coś innego i powróć po paru tygodniach.

Czas

Zdążyłeś zebrać informacje o wydarzeniach, drużynach biorących w nich udział, czy po prostu zawarłeś zakład, aby spróbować ? Przeanalizuj, ile czasu zamierzasz spędzać na to, a potem działaj.

Pieniądze

Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na stratę? Nigdy nie obstawiaj pieniędzmi pożyczonymi. Nie używaj też pieniędzy przeznaczonych na utrzymanie domu lub inne ważniejsze rzeczy niż zakłady bukmacherskie. Zawsze pamiętaj, że możesz utracić wszystko.

Dla przykładu:

Masz 100 zł na obstawianie. Wyznacz sobie cel 500 zł do zdobycia. Kiedy uda Ci się wygrać 500 zł wypłać 400 zł i kontynuuj obstawianie ze 100 zł. W taki sposób zarobisz namacalne pieniądze, a nie tylko kwoty wyświetlane na ekranie monitora.

Zainteresowanie sportem

Interesujesz się sportem, czy obstawiasz tylko po to aby zarobić? Jeśli lubisz sport, jest łatwiej być ze wszystkim na bieżąco. Nie obstawiaj dla samego obstawiania, jest to bezsensowne. Kiedy kończy Ci się motywacja to jest duża szansa, że stracisz cierpliwość i zainteresowanie i błyskawicznie stracisz swoje pieniądze.