skrill-moneybookers

Czym jest Skrill (dawniej Moneybookers)?

Skrill to internetowy bank internetowy, podobny do PayPala, ale o wiele częściej akceptowany przez bukmacherów na całym świecie. Skrill został założony w 2001 roku pod nazwą Moneybookers, a w 2011 roku przeszedł rebranding na obecną nazwę Skrill. Przedsiębiorstwo ma swoją centralę na Wyspach Brytyjskich i posiada licencję na działanie na terenie m.in. Unii Europejskiej.

Rejestracja w Skrill – czyli jak założyć konto?

Rejestracja jest darmowa pod adresem Skrill.com. Wpisuj tylko prawdziwe dane! W procesie rejestracji polecamy wpisać adres e-mail, na który zarejestrowałeś swoje konta u bukmacherów, ponieważ adresy e-mail czasami muszą być identyczne. Oczywiście zwykle jest możliwość natychmiastowej zmiany adresu na Twoim koncie na stronie bukmachera, ale może zająć to też trochę czasu.

Ważna kwestia. Podczas rejestracji musisz wybrać walutę, w której będzie obsługiwane Twoje konto, może być to polski złoty, euro, dolary czy funt brytyjski. Jednak raz wybranej waluty nie można później zmienić, więc wybieraj rozważnie. Generalnie najlepiej wybrać polskie złotówki, chyba, że masz zamiar grać u bukmacherów w innej walucie niż polska.

Jak działa Skrill?

Skrill to portfel elektroniczny, można więc go doładowywać pieniędzmi i te pieniądze wysyłać do bukmachera czy do innych ludzi, a także z powrotem na własne konto bankowe. Skrill oczywiście nie działa charytatywnie i przy niektórych transakcjach pobiera małe prowizje.

Wpłata pieniędzy do Skrilla

W celu wpłacania pieniędzy na konto Skrill wystarczy wysłać przelew ze swojego konta bankowego (prowizja 0%) lub zrobić to za pośrednictwem karty debetowej/kredytowej (prowizja 1,9% wartości wpłaconych środków). Alternatywą jest jeszcze Paysafecard, ale tutaj prowizja wyniesie aż 5,5%.

Przesyłanie pieniędzy do innych ludzi

Wystarczy adres e-mail, aby wysyłać i otrzymywać pieniędze w Skrillu od innych użytkowników tego banku internetowego. Wysłanie pieniędzy wiąże się z prowizją 1,9% (maksymalna opłata to 20 euro), a otrzymywanie przelewów jest darmowe.

  PayPal
Banner 728x90Wypłata pieniędzy ze Skrilla

Wypłatę środków pieniężnych z własnego konta Skrill możemy dokonać na np. polskie konto bankowe, a prowizja od takiego przelewu to 2,95 euro.

Weryfikacja tożsamości na Skrill

Zwykle po dłuższym aktywnym użytkowania z osobistego konta Skrill możemy zostać poproszeni o dokonanie weryfikacji naszych danych osobowych. Taka weryfikacja obejmuje wysłanie w postaci skanu czy zdjęcia dwóch dokumentów:

  • dowodu tożsamości, paszportu czy prawa jazdy
  • potwierdzenie miejsca zamieszkania, np. rachunek za telefon czy wyciąg bankowy (można np. wydrukować samemu taki wyciąg ze strony banku i wysłać jego zdjęcie czy skan)

Po wysłaniu dokumentów weryfikacja powinna zostać zatwierdzona w ciągu 5 dni roboczych.

Karta debetowa Skrill

Wyrobienie karty debetowej sygnowanej logami Skrill i Visa to kwestia zapłacenia 10 euro, które zostaną pobrane z Twojego konta Skrill. Karta Skrill zostanie wysłana zwykłym listem i zwykle dociera do polskiej skrzynki pocztowej w przeciągu 1-2 tygodni. A kilka dni później w osobnym liście kod PIN do karty.

Karta Skrill to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób grających u bukmacherów, bo generalnie działa jak każda inna karta debetowa.

Jakie macie doświadczenia i opinie o Moneybookers / Skrill?