paypal-bukmacherPayPal jest portfelem elektronicznym, pozwalającym na realizację płatności internetowych szybko i bezpiecznie. Firma ta została założona w 1998 roku w Kalifornii. Został wykupiony przez Ebay za 1,5 miliarda dolarów amerykańskich w 2002 roku. Głównym zamysłem tego portfela jest to, aby nie używać kart kredytowych lub debetowych w aukcjach Ebay i zachować anonimowość, ponieważ tylko PayPal posiada wszystkie dane użytkownika i nie są one przekazywane osobom trzecim.

 

Rejestracja w PayPal

Zarejestruj się na PayPal.com, aby użyć portfela elektronicznego. Dość ważny jest wybór typu konta jakie otwieramy. Można to na szczęście zmienić w dowolnym momencie. Dostępne typy kont to:

  1. Personal Account (niskie prowizje, ale największe restrykcje),
  2. Premier,
  3. Business.

Możesz dodać kartę kredytową (VISA, MasterCard lub American Express). Po wypełnieniu formularza karty zostaje ona dodana, ale nie zweryfikowana. PayPal weźmie z niej 1,5€. Należy śledzić tę transakcję z poziomu konta bankowego, gdzie znajdziesz 4 cyfry , które są kodem weryfikującym PayPal potrzebnym do zweryfikowania karty. Kwota 1,5 € zostanie zwrócona przy pierwszej transakcji.

Jak działa PayPal?

  • można płacić na stronach internetowych za jakieś usługi poprzez PayPal, należy wybrać wtedy opcję płatności i kliknąć,
  • zostaniesz przekierowany na stronę PayPal, gdzie musisz się zalogować z adresem e-mail i hasłem,
  • sprawdzimy, czy masz na koncie PayPal taką ilość pieniędzy, jaką chcesz wysłać i potwierdzimy ją,
  • firma (np. bukmacher), do której wysyłasz pieniądze zostanie automatycznie w trybie natychmiastowym powiadomiona poprzez e-mail o płatności.

Bukmacherzy internetowi z obsługą PayPal

PayPal długo nie pozwalał żadnemu bukmacherowi na korzystanie z ich systemu płatności przy wpłatach i wypłatach graczy. Obecnie jednak kilku bukmacherów oferuje depozyty i wypłaty za pośrednictwem PayPal-a. Nie jest to tak spora grupa jak w przypadku Skrill-a, jednak można znaleźć coś dla siebie.

  Karta Skrill - jak założyć, opłaty, limity i opinie

Bukmacherzy obsługujący system PayPal to między innymi: Bet365, Betfair, Bwin, William Hill, 888 Sport, Betfred, Skybet. Nie akceptują oni jednak Paypala od osób z zamieszkujących Polskę.