Przed tym jak zaczniesz obstawiać, warto dowiedzieć się co nieco na temat „przeciwnika”, czyli bukmachera.  Warto przyjrzeć się poniższej liście przed zawieraniem jakichkolwiek zakładów i wpłacaniem pieniędzy na jego konto.

Wypłacalność i zaufanie

Czy bukmacher jest rozpoznawalny, jest znany i czy Twoje pieniądze będą tam bezpieczne ? Poszukaj w Internecie lub w mieście oraz spytaj innych graczy. Jeśli bukmacher nie jest zaufany i zalega lub ociąga się z wypłatami, warto się przenieść wtedy do innego. W krótkich słowach : przyjrzyj się temu, co mówią o nim inni.

Metody płatności

Bukmacher powinien mieć parę opcji dokonywania płatności, nie tylko za pomocą przelewu bankowego, ale też kart kredytowych. To jest najdogodniejsza forma płatności wśród wszystkich graczy. Warto się zastanowić nad utworzeniem osobnego konta VISA.

Zasady gry

Jest ważne, aby znać zasady gry, w której bierzesz udział, i tu jest podobnie. Przeczytaj regulamin i wyślij email do bukmachera, jeśli coś Cię trapi. Unikaj bukmacherów, którzy nie akceptują pojedynczych zakładów. Jeśli bukmacher oferuje tylko podwójne i potrójne zakłady, znajdź innego. Na szczęście rozwinęła się branża bukmacherska i jako rezult tego, można wybierać spośród szerokiej oferty wielu bukmacherów internetowych oraz tradycyjnych.

Podatki od zakładów

Prywatni bukmacherzy płacą podatki w kraju, w którym działają. W niektórych krajach bukmacherzy płacą też podatki za graczy jako swoje własne. Kiedy obstawiasz u bukmachera internetowego, nie powinieneś akceptować podatków od swoich wygranych. W Anglii, prawo jest jasne i mówi, że gracz musi zapłacić podatek od wygranej w wysokości 9% . Nie akceptuj takich rzeczy chyba, że mieszkasz w Wielkiej Brytanii. Bukmacherzy internetowi nie pobierają podatków od wygranej.

Kursy

Jakiego rodzaju kursy bukmacher oferuje i jak się mają do innych ofert na to samo wydarzenie, jak często bukmacher zmienia kursy i czy prezentuje kursy na początku tygodnia ? Jeśli bukmacher prezentuje kursy po tym, jak zawarłeś zakład, to zmień bukmachera! Jest to niestosowne zachowanie, którego należy się wystrzegać, nie jest wart Twojej uwagi.

  Jak znaleźć ValueBet?

Maksymalna wygrana

Sprawdź, czy Twój bukmacher ustawił maksymalną wygraną na niskim poziomie. Dla przeciętnego gracza nie jest to istotne, ale dla tych, co stawiają po 10 tysięcy w danej walucie może być to ważny aspekt.

Minimalna wpłata

Będziesz musiał jedynie raz wpłacić swoje ciężko zarobione pieniądze – w postaci wpłaty początkowej, dlatego warto przejrzeć zasady bukmachera mówiące o tym. Niektórzy wymagają wysokich wpłat początkowych w wysokości np. 500 czy 1000 złotych/euro – unikaj tych bukmacherów. Chyba, że od początku masz zamiar grać za bardzo wysokie stawki.

Oferowane wydarzenia

Najgorszą rzeczą, jaką bukmacher może zrobić, jest niezaoferowanie Ci szansy postawienia zakładu na dane wydarzenie. Niektórzy oferują tylko kursy dla najwyższych lig krajowych i nie przejmują się niższymi ligami angielskimi lub włoską Serie B. Niektórzy nawet nie posiadają w swojej ofercie norweskiej ligi, Tippeligaen podczas przerwy w europejskich ligach. Jest ważne, aby bukmacher oferował w miarę szeroki zakres sportów z wieloma ligami i możliwościami dobierania zakładów. Lepsi bukmacherzy wiedzą, że oferując większy zakres lig, sprowadzą więcej klientów, a co za tym idzie, mają szansę na większy zarobek. Prywatni bukmacherzy z reguły oferują wiele wydarzeń sportowych, jednak skandynawscy wybierają tylko „wygodne” dla nich mecze i wyłączają faworytów z zakładów, przez co nie można na nich postawić.  Nie otwieraj konta u bukmachera oferującego tylko kilka dyscyplin sportowych, tych, którzy nie pozwalają Ci na obstawienie niższych lig lub wykluczających faworytów z ofert.