Zakłady bukmacherskie mogą być sposobem na zarobienie dużych pieniędzy, dorobieniem do wypłaty, a mogą również być po prostu grą hazardową. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób się obstawia i ile czasu poświeci się na naukę tego, jak obstawiać trafnie. Wśród najpopularniejszych sportów, które obstawiają bukmacherzy jest niewątpliwie tenis ziemny. Warto wiedzieć jak go obstawiać, ażeby wygrywać.

Wiedza na temat tenisa

Oczywiście, niezbędna jest ogólna wiedza na temat zawodników i poszczególnych turniejów tenisowych. Trzeba wiedzieć kto ma większe osiągnięcia ogólnie, a komu idzie lepiej w danym sezonie. Każda osoba obstawiająca tenis ziemny powinna znać przynajmniej pierwszą 100 rankingu tenisistów. Wiadomo jednak, że nie zawsze ten kto jest wyżej w rankingu wygrywa z tym kto jest niżej. Gdyby tak było, obstawianie byłoby niezwykle łatwe. Niestety, sprawa jest zdecydowanie trudniejsza.

Bardzo ważne jest, aby orientować się, jak wygląda forma poszczególnych zawodników w danym momencie. Nieraz zawodnik, który jest wysoko w rankingu akurat ma gorszy czas, w którym przegrywa większość meczów. Rolę tutaj może odgrywać zamrożony ranking, dzięki któremu zawodnicy mogą być notowani dużo wyżej, niż wskazywałaby na to ich aktualna forma w danym roku kalendarzowym. Może to być spowodowane jakimś urazem lub po prostu obniżką formy. Jeśli natomiast chodzi o urazy, również należy orientować się, co komu aktualnie dolega. Jest to bardzo ważne, aby móc przewidzieć postawę danego zawodnika w meczu.

Turniej tenisowy

Bardzo istotną kwestią jest również wiedza na temat tego, na jakiej nawierzchni będzie odbywał się dany turniej i dany mecz. Nawierzchnia jest ważna, gdyż od niej zależy to z jaką prędkością będzie odbijała się piłka, jak wysoko będzie się odbijała oraz jak szybki będzie cały mecz. To wszystko jest ważne, gdyż każdy zawodnik preferuje inną nawierzchnię. Niektórym odpowiada bardzo szybkie tempo meczu, a inni wolą zdecydowanie wolniejsze. Jest to jeden z czynników, na które trzeba zwracać bardzo dużą uwagę.

  Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce - lista 2023

Generalnie, im więcej informacji mamy na temat danego turnieju tym lepiej. Niektóre turnieje maja większą rangę lub też wyższe nagrody, wiadomo więc, że najlepsi zawodnicy będą się na nich bardziej przykładać do gry. Mniej prestiżowe turnieje natomiast mogą być przez nich nieraz traktowane jak trening.

Warunki atmosferyczne

W tenisie mecze przeważnie odbywają się pod gołym niebem. Z tego względu, na wynik meczu olbrzymi wpływ mają warunki atmosferyczne. Niektórzy zawodnicy lepiej radzą sobie przy mocnym wietrze, a inni natomiast mają przewagę nad przeciwnikami gdy pada deszcz. Należy koniecznie orientować się, kto w jakich warunkach lepiej sobie radzi.

Wydaje się, że tenisa nie warto obstawiać z dużym wyprzedzeniem. Kilka dni przed meczem nie jesteśmy bowiem w stanie przewidzieć pogody. Jednak na dzień lub dwa przed meczem prognozy są już dosyć trafne, dlatego zwykle wiemy, czy na przykład prawdopodobne są opady deszczu. Powinno to mieć duży wpływ na to, jakie mecze będziemy obstawiać i na jakich zawodników postawimy.