yield-zaklady-bukmacherskie Z pewnością każdy mniej lub bardziej doświadczony gracz korzystający z zakładów bukmacherskich spotkał się z pojęciem yield. Mało kto jednak tak naprawdę wie co ono oznacza i co najważniejsze jak jest on liczony. Najprościej mówiąc yield polega na procentowo-jednostkowym wyliczaniu naszej skuteczności w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Pod uwagę bierze się zarówno dobrane przez Nas stawki oraz kursy poszczególnych meczy, które obstawiamy.

Yield, który w potocznym słownictwie określany jest jako stopa zwrotu to po prostu stosunek zarobionych pieniędzy z zakładów do pieniędzy, które zainwestowaliśmy w zakłady. Z matematycznego punku widzenia najprościej obliczyć yield następującym wzorem:

[(sw–ss) / ss] x 100%
gdzie
sw – suma wygranych
ss – suma stawek

W dzisiejszych czasach yield jest najlepszą wizytówką każdego typera i to dzięki niej możemy szybko i bardzo dokładnie określić poziom oraz umiejętności poszczególnych graczy.

Coraz więcej graczy w Polsce jak i zapewne na całym świecie poszukuje złotego środka, który zapewniłby im wygrane w zakładach bukmacherskich. Jak pokazuje doświadczenie, wielu graczy szybko rezygnują z własnej koncepcji gry i starają się sięgać po mniej lub bardziej wyrachowane źródła ułatwiające im prawidłowe wytypowanie wyniku. W internecie bez żadnego większego problemu znajdziemy strony internetowe gdzie pojawiają się tzw. „pewniaki”. Co więcej coraz więcej firm bukmacherskich na swoich stronach prezentuje typy swoich specjalistów, którymi są najczęściej znani sportowcy.

Jak łatwo się domyśleć znajdą się również tacy gracze, którzy obstawiać będą identyczne wyniki jak gracze, którzy cieszą się bardzo dobrymi wynikami. Wskaźnik yield jest doskonałym wyznacznikiem wartości typów graczy, dzięki niemu możemy szybko wyselekcjonować najlepszych graczy i obstawiać takie same wyniki jak oni. Należy jednak wspomnieć, że większość profesjonalistów i zawodowych typerów przeważnie nie ujawniają swoich umiejętności i nie chwalą się swoimi wynikami.

  Zarządzanie kapitałem w bukmacherce

Warto wiedzieć również, że wskaźnik yield najczęściej wyrażany jest w %. Im większy procent tym gracz jest lepszy. Obecnie bardzo ciężko jest oszacować jakąś realną granicę po której przekroczeniu możemy śmiało stwierdzić, że dany gracz jest naprawdę dobrym typerem. Jak pokazują jednak najnowsze statystyki najlepsi gracze mogą pochwalić się poziomem yield na granicy 5-15%. Warto dodać również, że wskaźnik ten jest miarodajny wyłącznie jeżeli weźmie się pod uwagę dużą ilość zawartych zakładów. Jeżeli ktoś zagrał tylko kilka razy i akurat mu się poszczęściło to może na starcie osiągnąć bardzo wysoki wskaźnik yield, choć tak naprawdę będzie to słabej klasy typer.