Opcja zamknięcia zakładu to całkowita nowość w bet365, które jako pierwszy z internetowych bukmacherów wprowadził taką opcję.

Zamknięcie zakładu pozwala na uzyskanie zwrotu lub nawet nadwyżki postawionych pieniędzy przed zakończeniem wydarzenia, które zoNastało obstawione. Może to być jeszcze przed rozpoczęciem lub już w trakcie wydarzenia czy meczu.

Bet365 zamykanie zakładuWyjaśnijmy to za pomocą przykładu pokazanego obok:

Typer obstawił 7 złotych na akumulator 6 zdarzeń i jeśli wszystkie zakłady wejdą to wygra 773,95zł.

Cztery mecze zostały już rozegrane (są zapisane niepogrubioną czcionką), ale jeszcze dwa – z Belgią oraz z Argentyną – dopiero się odbędą lub są w trakcie.

Jeśli nie chcesz ryzykować, bo nie jesteś pewien co do tych pozostałych meczów – w bet365 możesz zamknąć zakład. W tym przypadku dostałbyś 151,02zł.

Jeśli zamkniesz zakład to końcowe wyniki pozostałych spotkań nie będą już miały jakiegokolwiek znaczenia – i tak zachowasz swoją wygraną.

Zamknąć zakład możesz również w odwrotnej sytuacji – na przykład jeśli postawiłeś 100zł, a wyniki meczów na żywo są niekorzystne, to możesz zamknąć zakład. Oczywiście kwota zamknięcia będzie wtedy sporo niższa, jest to zależne od aktualnych kursów na zdarzenie jakie obstawiłeś. może to być 20 czy 50 złotych.

Funkcja zamknij zakład jest dostępna dla większości zakładów pojedynczych i akumulowanych. Nie jest jednak czasem dostępna dla mniej popularnych zakładów – np. meczów fińskiej koszykówki czy białoruskiej piłki ręcznej.