Obecnie praktycznie u żadnego bukmachera nie można obecnie obstawiać wyników „udawanych” walk WWE, jednak może się to wkrótce zmienić. Tylko czasami w ofercie polskiego Betclic znajdziemy zakłady na zawody WWE.

WWE prowadzi obecnie rozmowy z regulatorem hazardu w USA na temat legalizacji obstawiania wyników niektórych meczów, zgodnie z informacjami osób zaznajomionych z tą sprawą.

WWE współpracuje z firmą księgową EY, aby uzyskać zabezpieczenie scenariuszy wyników meczów, mając nadzieję, że przekona to regulatorów, iż nie ma szans na wyciek wyników do publicznej wiadomości, powiedziały te osoby, które poprosiły o nieujawnianie ich tożsamości, ponieważ dyskusje są prywatne. Firmy księgowe PwC i EY, znane również jako Ernst & Young, tradycyjnie współpracowały z ceremoniami wręczenia nagród, w tym z Akademią Filmową i Emmys, aby wyniki pozostawały tajemnicą.

Obstawianie wyników Akademii Filmowej jest już legalne i dostępne przez niektóre aplikacje do obstawiania wyników sportowych, w tym liderów rynku FanDuel i DraftKings, chociaż większość stanów tego nie zezwala. Dyrektorzy WWE wskazywali na obstawianie wyników Oscarów jako wzór do przekonania regulatorów, że obstawianie sfałszowanych meczów jest bezpieczne, powiedziały te osoby.

Jednak, chociaż wyniki głosowania Akademii Filmowej są znane tylko wybranej grupie osób zanim zostaną ogłoszone publicznie, nie są one scenariuszem napisanym przez scenarzystów. Nawet jeśli regulatorzy zezwolą na obstawianie wyników, firmy bukmacherskie muszą zdecydować, czy są skłonne stawiać na wyniki meczów WWE, nawet jeśli będzie to zalegalizowane. Te dyskusje jeszcze nie miały miejsca w firmach bukmacherskich, według osób zaznajomionych z tą sprawą.

Rzecznik WWE odmówił komentarza. Rzecznik EY nie mógł być natychmiastowo skontaktowany w celu uzyskania komentarza.

WWE planuje skierować się do Michigan, Colorado i Indiany jako potencjalne stany do dalszego dążenia do legalizacji, powiedziały dwie z osób. Według rzecznika gier hazardowych w Michigan, Michigan Gaming Control Board publikuje Katalog Zakładów Sportowych. Gdy aktualizacje katalogu są zatwierdzane, informacje są udostępniane publicznie na stronie internetowej agencji i operatorom zakładów sportowych.

  Co to jest handicap azjatycki?

WWE już zarejestrowało się w Indiana Gaming Commission, ruch związany z tą inicjatywą, powiedziała jedna z osób.

Colorado Division of Gaming poinformowało CNBC, że obecnie nie rozważa i nie rozważało zezwolenia na obstawianie wyników meczów WWE. Rzecznik zauważył, że Colorado obecnie ma przepis zabraniający zakładów na wydarzenia o ustalonych lub przewidywanych wynikach, w tym na Akademię Filmową.

Pod kluczem Jeśli WWE odniesie sukces w swoim dążeniu do legalizacji obstawiania wyników meczów, mogłoby to otworzyć drogę do legalizacji zakładów na inne strzeżone, tajemnicze wydarzenia scenariuszowe, takie jak przyszłe śmierci postaci w serialach telewizyjnych.

Zezwolenie na obstawianie wyników niektórych meczów WWE mogłoby zmienić sposób, w jaki są one produkowane – i jak są tworzone fabuły. W dyskusjach na temat możliwości obstawiania wyników wrestlingu, dyrektorzy WWE zaproponowali, że sfałszowane wyniki meczów będą ustalane na wiele miesięcy przed czasem, według osób zaznajomionych z tą sprawą. Sami wrestlerzy nie wiedzieliby, czy wygrywają, czy przegrywają, dopóki nie nadejdzie czas meczu, powiedziały te osoby.

Na przykład, WWE mogłoby zablokować wyniki głównego wydarzenia Wrestlemania na wiele miesięcy przed czasem, opierając się na sfałszowanym scenariuszu, który zależy od zwycięzcy Royal Rumble w styczniu. Obstawianie meczu mogłoby następnie odbywać się między końcem Royal Rumble a kilkoma dniami lub nawet godzinami przed Wrestlemania, kiedy wrestlerzy i inni uczestnicy produkcji dowiedzieliby się o wynikach.

Wprowadzenie legalizowanego hazardu mogłoby przyciągnąć do WWE nowych fanów, jednocześnie znacznie zmieniając kreatywne fabuły. Paul Levesque, znany pod pseudonimem Triple H, objął stanowisko szefa kreatywnych operacji WWE od Vince’a McMahona w lipcu. McMahon zrezygnował z funkcji przewodniczącego i dyrektora generalnego WWE w zeszłym roku w związku z zarzutami o niewłaściwe zachowanie seksualne, ale powrócił do zarządu WWE w styczniu jako przewodniczący wykonawczy, aby przygotować firmę do procesu sprzedaży.

  Wszystko o tym, jak bukmacher rozlicza walkower

WWE ma spotkać się z potencjalnymi nabywcami firmy w przyszłym miesiącu w przygotowaniu do pierwszej rundy ofert, powiedziały dwie z osób. Nie ma pewności, czy transakcja dojdzie do skutku.