Dla większości graczy najważniejszym celem obstawiania różnorodnych zakładów bukmacherskich jest oczywiście zarabianie jak największej sumy pieniędzy. Jak łatwo się domyśleć obstawianie wyników sportowych wiąże się z pewnym ryzykiem poniesienia strat, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nie zawsze tak musi być. Mogą zdarzyć się takie sytuacje, że po zawarciu zakładu zawsze będziemy mieć pewność wygranej, bez względu na wynik meczu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak obstawiać, aby mieć pewny zysk.

Czym jest surebet?

Surebet najprościej rzecz mówiąc oznacza po prostu pewny zakład. Surebety są takimi zestawami zakładów, które na 100% przynoszą wygraną bez względu na wynik obstawianego meczu. Główna idea surebeta jako zagrania z gwarantowanym zyskiem, wywodzi się z współczesnej ekonomii, gdzie powszechnie znana jest jako arbitraż. Z praktycznego punktu widzenia surebety sprowadzają się najczęściej do wyszukiwania pomyłek kursowych u bukmacherów i wykorzystania błędów w celu powiększenia swojego kapitału. Warto jednak zaznaczyć, że nie chodzi tutaj o pomyłki dotyczące na przykład zamiany kursów, ale o mniejsze lub większe błędy w oszacowaniu szans poszczególnych zespołów lub indywidualnych graczy.

Przykład surebeta

Aby zrozumieć czym są surebety warto dla przykładu podać bardzo prosty zakład, w którym konkurują dwie drużyny i może wygrać wyłącznie jedna z nich (bez możliwości zremisowania meczu). Zakładając, że jeden bukmacher za wygranie pierwszej drużyny oferuje kurs 2.10, a drugi bukmacher za wygranie drugiej drużyny również oferuje kurs 2.10, to obstawiając tą samą kwotę u obydwu bukmacherów zawsze wyjdziemy na plus. Jest to wyłącznie czysto hipotetyczna sytuacja, która w bardzo przejrzysty sposób wyjaśnia czym jest surebet i na jakich mechanizmach się opiera. Można spotkać się także z sytuacją, kiedy to kursy na to samo zdarzenie nie są sobie równe. Na przykład jeden bukmacher oferuje kurs 1.60 – 2.20, a konkurencyjny bukmacher oferuje kurs 3.20 – 1.30. Przy takich kursach zawsze wygramy.

  Czy bukmacherzy ustawiają mecze?

Na co należy uważać obstawiając surebety?

Surebety to 100% zysk, ale trzeba uważać na kilka pułapek. Jak łatwo zauważyć, aby surebety przyniosły duży zysk trzeba dysponować stosunkowo dużym wkładem finansowym. Osoby, które nie posiadają dużej gotówki tak naprawdę nie zauważą znaczącego zysku. Aby obstawić wyniki surebeta bardzo wielu bukmacherów wymusza na graczach, aby obstawili na jednym kuponie przynajmniej trzy zdarzenia, inaczej nie będzie można wykupić zakładu. Pamiętać należy także i o tym, że w żadnym wypadku nie można typować surebetów, które wynikają z ewidentnych błędów bukmacherów, takich jak na przykład nieumyślne odwrócenie kursów. W przypadku bardzo ewidentnego błędu bukmacher może całkowicie unieważnić zakład. W takiej sytuacji zamiast wygranej otrzymamy po prostu zwrot pieniędzy. Warto zaznaczyć, że bukmacherzy mogą unieważnić zakład nawet po zakończeniu meczu. Osoby, które korzystają z surebeta powinny sprawdzić także, jak ich bukmacher zachowa się w sytuacji kreczu, przerwania albo przełożenia meczu.