Betfair - giełda bukmacherska Betfair to najogólniej mówiąc giełda zakładów bukmacherskich. Jest jedną z największych i najbardziej renomowanych platform zakładów, dającą wiele możliwości swoim użytkownikom. Betfair pozwala na robienie zakładów pomiędzy graczami z wielu krajów świata oraz „handlować kursami”, czyli przyjmować zakłady i odsprzedawać je innym (tzw. trading).

Betfair nie jest zwykłym bukmacherem. To jak wspomniano, giełda zakładów bukmacherskich, działająca od blisko 15 lat na rynku. Firma założona została w 1999 roku przez Andrew Black’a i Edwarda Wray’a, posiada licencję z Gibraltaru i główną siedzibę w Londynie. Ciekawostką jest, iż w 2003 roku Betfair.com jest laureatem  nagrody Królowej Brytyjskiej – jednej z najbardziej prestiżowych nagród w Anglii.

Betfair posiada bardzo wysoką pozycję w rankingu wiarygodności SBR, co mocno uwierzytelnia tego bukmachera i przyciąga coraz to nowych typerów.

betfair-bonus-bez-ryzyka

Bonus 20 euro bez ryzyka w Betfair

Betfair wprowadziło ciekawy sposób bonusowania graczy. Jest to tzw. bonus 20 euro bez ryzyka. Polega on na przyjęciu zakładu (wyłącznie jednego) od 20 euro wzwyż, Jeśli zakład okaże się przegrany, postawione pieniądze wracają na konto grającego.

Oprócz bonusu 20 euro bez ryzyka, Betfair oferuje swoim klientom specjalny bonus w postaci programu motywacyjnego. Umożliwia on otrzymanie rabatu od „Stawki bazowej rynku” –  jest tym wyższy, im więcej się obstawia.

Trading na giełdzie Betfair

Giełda Betfair nie potrąca podatku od kuponów, jest giełdą bez limitów o bardzo wysokich kursach i bogatej ofercie zakładów. Podobnie jak niektóre firmy bukmacherskie, Betfair daje możliwość obstawiania zakładów na żywo po najwyższych kursach. Dzięki specjalnie przeznaczonej do tego platformie można obstawiać rezultat meczu, spotkania, etc. aż do ostatnich chwil danej rozgrywki sportowej, czyli do przysłowiowego ostatniego gwizdka. Innowacją jest tu obstawianie multizakładów.

Duży atut to również błyskawiczne rozliczanie zakładów oraz możliwość szybkiego zrealizowania wypłaty swoich środków.

  TitanBet

Niestety, giełda bukmacherska Betfair ma i mankamenty. Nie posiada polskiej wersji swojej strony, co dla wielu graczy z Polski może stanowić barierę. Jednak dla osób anglojęzycznych nie stanowi to problemu. Podobnie dla osób posługujących się jednym z 8 pozostałych języków, jakie zostały wprowadzone do platformy bukmacherskiej.

Betfair pobiera dość wysoką prowizję od zakładów, co jednak przy dużych możliwościach jakie dają nie jest dużym problemem. Opłata ta, to maksymalnie 6,5 % od osiągniętego zysku, co jest z kolei sporym atutem – opłaty pobierane są wyłącznie od zwycięskich kuponów. Co ciekawe, giełda ta nie pobiera marży od zakładów, dzięki czemu wygrane są tu sporo wyższe, niż przy korzystaniu z tradycyjnego bukmachera. W praktyce oznacza to, że prowizję płaci się tylko od kwoty NETTO wszystkich wygranych.

Jak działa obstawianie na Betfair?

Zakłady obstawiane za pośrednictwem Betfair to stawianie na opcję „wygra” bądź „nie wygra”. Przyjęcie zakładu następuje w momencie, gdy dwóch graczy obstawi przeciwne opcje (jeden „wygra”, drugi „nie wygra”), o tym samym kursie i tej samej stawce. Każdy zakład wymaga więc uczestnictwa dwóch osób, które obstawiają ten sam kurs, tą samą kwotę, lecz przeciwny rezultat. Betfair łączy wówczas takie zakłady, po kursach wskazanych przez grających.

Sposób obstawiania zakładów „WYGRA” jest mało skomplikowany. Trudności, zwłaszcza nowym i niedoświadczonym graczom przysparzać może druga forma – zakłady „NIE WYGRA”, czyli tzw. zakłady LAY. Obstawianie za pomocą tej formy zakładu, to coś w rodzaju przejmowania roli bukmachera. Opanowanie tego sposobu gry wymaga przede wszystkim wcześniejszych prób swoich sił za pomocą … prób i błędów, dlatego wprawieni już gracze zalecają graczom nowym obstawianie zakładów za minimalne kwoty. Przy okazji, minimalna stawka zakładów wynosi 2 euro.

  William Hill

Gracze doceniają również możliwość dokonania zmian własnych zakładów. Możliwe jest więc m.in anulowanie całego zakładu, zmiana kursu, czy zmiana stawki, jeśli nie znaleziony został chętny gracz, by postawić zakład przeciwny.

Oferta do obstawiania, jaką daje Betfair, jest bardzo szeroka. Można obstawiać zwycięstwo lub przegraną zawodnika, zespołu, konia, etc. Do wyboru są więc m.in. piłka nożna, siatkówka, boks, futbol amerykański, wyścigi, i wiele, wiele innych.